8 відгуків
Ангелята
+380 (67) 287-91-30
+380 (97) 857-81-32

Правильний підбір кратності бінокля

Правильний підбір кратності бінокля
ПРАВИЛЬНИЙ ПІДБІР КРАТНОСТІ БІНОКЛЯ
Як зрозуміти кратність бінокля - досить частий питання, яке задають люди, які зовсім не розбираються в оптиці. І якщо виникають подібні питання, то перш ніж говорити про оптичному збільшенні, необхідно чітко сформулювати його визначення. Стосовно до оптиці, кратність - це відношення величини спостерігається через бінокль предмета до його величиною, видимої неозброєним поглядом. Це цифрове вираження, позначається у маркуванні приладу, як правило, стоїть на першому місці. Наприклад, якщо перед вами бінокль, на корпусі якого ви бачите цифри 10х40, то це означає, що оптичне збільшення бінокля або іншими словами кратність становить 10х.
Давайте розглянемо можливості оптичного збільшення бінокля на конкретному прикладі. У десятикратний бінокль в зоопарку при спостереженні за звіром з відстані 25 метрів ви зможете детально розглянути вираз і колір очей, а також велика кількість дрібних деталей. Але ось на відкритій місцевості, при спостереженні за об'єктами з дистанції 2 кілометри і більше, від такого бінокля зовсім не буде ніякого толку. Відповідно, з питаннями яку кратність бінокля вибрати, чи слід підходити в першу чергу, відштовхуючись від завдань, які ви ставите перед своїм оптичним помічником.
Як перевірити кратність бінокля?
У цій статті ми детально зупинимося на деяких технічних параметрах оптичних приладів, дізнаємося, як визначається кратність бінокля, як правильно читати цифри в назві, а також підкажемо відповідь на найпопулярніше питання, яке хвилює початківців любителів спостережень, яка кратність бінокля краще.
Особливо вимогливі клієнти, що сумніваються в зазначених у паспорті виробу параметрах, можуть самостійно перевірити кратність свого оптичного приладу. Для цього необхідно заміряти діаметр вихідного зіниці і діаметр передньої лінзи, наприклад, за допомогою штангенциркуля або звичайної шкільної лінійки. Потім, розділивши значення діаметра об'єктива на діаметр вихідної зіниці, ми отримаємо реальну кратність бінокля. Цей показник може відрізнятися від реальних цифр, особливо на недорогих оптичних приладах китайського виробництва.
Яка кратність бінокля краще?
Умовно всі біноклі можна розділити на кілька категорій:
Біноклі з невеликим збільшенням - кратність до 5х;
Біноклі із середнім рівнем збільшення - кратність до 10х;
Біноклі з великим збільшенням - кратність вище 10х.
Давайте більш докладно зупинимося на кожній групі оптичних приладів і розглянемо їх переваги і недоліки, а також функціональні можливості.
Прилади з невеликим збільшенням (до 5х) - це, як правило, театральні або дитячі біноклі. Ширококутна оптика, повністю розкриває свої можливості при спостереженні на коротких дистанціях - до 50 метрів. Користувачі бачать широку область простору, наприклад сцену в театрі, цирку або на концерті. Використовувати цю оптику на відкритому просторі, наприклад, на природі або в гірській місцевості недоцільно, так як наближення в 5 разів недостатньо для того, щоб оцінити всі принади та краси гірського ландшафту.
Бінокль із кратністю від 5х до 10х - найпоширеніший вид оптичних приладів, який дуже популярний серед рибалок і мисливців, туристів і любителів активного виду відпочинку на лоні природи. Оптичне збільшення до 10х - оптимальна кратність для спостереження з рук, так вага таких приладів невеликий не викликає напруги і втоми. Цієї кратності цілком достатньо для того, щоб спостерігати за подіями на дистанціях до 1 кілометра. Крім того, оптика зі збільшенням до десяти разів, також досить часто є ширококутного. Це означає, що ви будете не тільки бачити велику область попереду лежить простору, але й зможете швидко відшукати необхідний об'єкт, а також досить легко відстежувати переміщаються мети.
Біноклі з кратністю понад 10х - це вже прилади, які підпадають під класифікацію потужної оптики, яка відкриє спостерігачам абсолютно нові можливості. При оптичному збільшенні, наприклад, в 20 крат вже можна детально розглядати кратери на нашому супутнику Місяці. Проте слід розуміти, що для комфортних спостережень на такому збільшенні вам знадобиться штатив.
Що краще, біноклі з перемінним рівнем збільшення або з постійним?
Біноклі з перемінним рівнем кратності володіють більш широкими функціональними можливостями і цілком резонно претендують на звання універсальних. Але, як показує практика і думка людей, які професійно користуються цими приладами, вони не знайшли широкого застосування в середовищі фахівців з-за більш низької якості одержуваного зображення. Бінокль - досить складний оптичний прилад, і наявність в його конструкції додаткових механізмів і рухомих частин, значно знижують його надійність. Як би точно не був зібраний оптичний прилад, в його механізмах буде спостерігатися невеликий люфт, який позначиться на збільшення різниці між двома частинами бінокля. Особливо помітно це на максимальному збільшенні, що викличе певний дискомфорт і неможливість проводити тривалі спостереження. Спроби виробників мінімізувати ці похибки призводять до значного подорожчання біноклів з змінним збільшенням.
Преимущества классических биноклей с постоянным уровнем увеличения вполне очевидны и неоспоримы. Минимальное количество подвижных частей, а также высокая точность сборки совместно с качественными оптическими материалами дают возможность реализовать получение высококонтрастного и четкого изображения с минимальным количеством оптических искажений.
Выбор кратности бинокля - советы профессионалов
Прислушиваясь к мнению людей, которые эксплуатируют приборы из мира наблюдательной оптики каждодневно, мы пришли к мнению, что лучше отказаться от поисков универсального бинокля для любой ситуации, а выбирать оптический инструмент исходя из конкретных условий наблюдений. Так, например, для того чтобы познакомить ребенка с удивительным миром звезд и планет, следует выбирать бинокли с качественными оптическими стеклами и увеличение более 20х, а для наблюдений в тесных городских условиях свои прелести раскроет оптика с кратностью до 10х.
Если вы недостаточно хорошо разбираетесь в технических тонкостях и  функционале оптики, а также не понимаете какую кратность бинокля выбрать, можете обратиться за профессиональной консультацией к нашим специалистам. Звоните нам по бесплатному номеру телефона 8 (800) 511-98-56 или заказывайте обратный звонок. Мы оперативно с вами свяжемся и поможем правильно подобрать оптику для ваших конкретных задач, и уже в ближайшие выходные вы сможете увидеть мир совершенно другим взглядом.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner